O mnie

Nazywam się Maria Kominek, a ten skrót OPs za moim nazwiskiem oznacza, że jestem świecką Zakonu Kaznodziejskiego. OPs, czyli Ordo Praedicatorum Saecularis – to łacińska nazwa trzeciej, świeckiej gałęzi Zakonu Dominikańskiego.

Świeccy w Zakonie na zewnątrz wyglądają całkiem zwyczajnie. Mają rodziny, żyją w świecie, pracują zawodowo, ubierają się po świecku, słowem – trudno jest domyśleć się, że jednocześnie są członkami Zakonu. Różnią się jednak od zwykłych świeckich, bo są świeckimi zakonnymi, co oznacza, że składają specjalne przyrzeczenia życia według własnej Reguły na ręce Generała Zakonu Kaznodziejskiego.

Z zawodu jestem…, no właśnie – mam różne zawody. Jestem mgr fizyki,  pracowałam jako nauczycielka fizyki i matematyki; jestem mgr teologii z licencjatem kanonicznym z teologii pastoralnej i pracowałam jako katechetka (zapewniam wszystkich – to praca ciężka jak w kopalni!) No i wreszcie – mam uprawnienia krawieckie i kaletnicze, które zdobyłam w stanie wojennym (bardzo to sobie cenię, bo nie było łatwo zdać te wszystkie egzaminy w cechu!) i  przez dobre kilka lat szyliśmy wraz z mężem torby i torebki.

No i wreszcie trochę o Rodzinie: Mamy z mężem dwoje dzieci – już bardzo dorosłe dzieci – syna i córkę, i troje wnuków. Córka ma dwie córeczki, a syn – synka. Są te wnuki dla nas ogromna radością, dziękujemy Bogu za nich i polecamy je ciągle Matce Najświętszej.

Blog, który zaczynam prowadzić będzie poświęcony sprawom Kościoła i Ojczyzny. Mam nadzieję, że przyczyni się do powiększenia Chwały Bożej i czci do Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Pod Jej przemożną upiekę oddaję siebie, swoją Rodzinę i wszystkich czytelników.

 

 

One response to “O mnie

  1. Pingback: Medjugorie – przekonania i dowody – Maria K. Kominek OPs | forumdlazycia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s